Yenişehir Kaymakamı Serdar KARTAL, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Sayın Kartal mesajında, "Ulusal Bağımsızlığımızın, demokrasimizin ve Cumhuriyetimizin güvencesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 99. Yıldönümünü kutlamanın sevincini ve gururunu yaşıyoruz.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 23 Nisan 1920 günü açılması ile milli egemenlik resmen hayata geçirilmiş, bu önemli gün Atatürk tarafından milli egemenliği sonsuza kadar koruyacak olan çocuklara armağan edilmiştir. Onlara düşen görev,milletimizin gelecekte de gelişmiş toplumlar arasında söz sahibi olması, çağdaş medeniyetler seviyesini yakalaması, büyük ve güçlü Türkiye idealini gerçekleştirebilmesi için en iyi şekilde kendilerini yetiştirmeleri, okuyan, sorgulayan, araştıran ve bunlarla birlikte düşünen ve düşündüklerini düzgün bir şekilde ifade edebilen, dürüst, çalışkan ve başarılı fertler olmalarıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Milli Mücadelede emeği geçen ve vatan müdafaasında Şehit olan tüm kahramanlarımızı saygı, minnet ve rahmetle anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum." dedi.